قطب صنعتی کشور تنها یک واحد نمونه ملی در بخش دام و طیور دارد

 

شرکت سپاهان دانه ی پارسیان از استان اصفهان موفق به کسب عنوان نمونه ملی در بخش مکمل سازی خوراک دام و طیور شد.

اگرچه استان اصفهان از نظر تولید پروتئین گوشت مرغ ،گوشت بوقلمون ،گوشت شتر مرغ ،شیر ، تخم مرغ و عسل از استان های برتر کشور محسوب می شود اما در همایش ملی روز دامپزشکی که واحد های نمونه ی ملی در بخش های مختلف معرفی می شوند تنها شرکت سپاهان دانه ی پارسیان از استان اصفهان در بخش مکمل سازی خوراک دام وطیور توانست به عنوان واحد نمونه ملی معرفی شود.

 

دکتر حمیدرضا قلمکاری مدیرعامل شرکت سپاهان دانه ی پارسیان در گفت و گو با پایگاه خبری باخبرباش پیرامون موفقیت های پی در پی این شرکت در سطح استانی و ملی گفت : توجه ی شرکت سپاهان دانه پارسیان به چهار موضوع مغز افزار ، دانش افزار ، سخت افزار و نرم افزار از مهمترین دلایل پیشرفت این شرکت است.
وی مغز افزار ها را سرمایه های والای انسانی در یک واحد اقتصادی توصیف و اضافه کرد: در عرصه جهانی نیازمند یک سیستم مدیریت فناوری اطلاعات مقتدر هستیم که این نیاز تنها با توجه به دانش افزارها ،سخت افزار ها و نرم افزارها محقق می شود.
قلمکاری نگاه دانش بنیان و ایجاد زیرساخت های مدرن را از دیگر الزامات برای توسعه ی یک واحد اقتصادی دانست و ادامه داد : بر اساس مولفه های اقتصاد مقاومتی یک واحد اقتصادی باید درونزا و برونگر باشد و از مفاهیمی همچون سود محوری ، سرمایه سالاری و تکاثر گرایی دوری کند و این درست همان نکته ای است که ما در شرکت سپاهان دانه ی پارسیان آن را مد نظر قرار داده ایم.
حمیدرضا قلمکاری در ادامه نشر دانش و کارتیمی را از بارزترین ویژگی های شرکت سپاهان دانه پارسیان دانست و تصریح کرد : دنیای حاضر، دنیای دانش و فناوری است و پیشرفت هر کشوری مستلزم همسویی و همراهی با این پیچیدگی ها و فناوری ها می باشد ، به همین دلیل رسیدن به توسعه پایدار نیازمند آگاهی هوشمندانه هر جامعه ای از توانایی ها، محدودیتها و فرصتهای خود می باشد .
البته آنچه حمیدرضا قلمکاری در خصوص دلایل موفقیت شرکت سپاهان دانه ی پارسیان در این مصاحبه عنوان می کرد پیش از این نیز از زبان آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان و پس از بازدید وی از این شرکت بیان شده بود.
تحت تاثیر قرار گرفتن آرتاشس تومانیان نسبت به شرکت سپاهان دانه ی پارسیان به حدی بود که وی بلافاصله پس از بازدید خواستار افزایش همکاری ها و تولید مشترک بین این شرکت و کشور ارمنستان در زمینه تولید خوراک دام و طیور شد.
با توجه به آنچه گفته شد می توان به این نتیجه رسید الگو گرفتن از شرکتهایی نظیر سپاهان دانه ی پارسیان و توجه به تحولات روز دنیا در حیطه ی فناوری و همچنین مدیریت صحیح بر اساس اطلاعات موثق نرم افزاری از مهمترین دلایل موفقیت واحدهای اقتصادی است و تنها عمل به این نسخه است که می تواند جایگاه واحد های مرتبط با دام و طیور اصفهان را در سطح ملی ارتقاء دهد.

 

با خبر باش

قطب صنعتی کشور تنها یک واحد نمونه ملی در بخش دام و طیور دارد

لینک منبع

خبر آنلاین

قطب صنعتی کشور تنها یک واحد نمونه ملی در بخش دام و طیور دارد

لینک منبع